Flaga Unii Europejskiej
Wróć do targów

Targi Gliwice – Wykłady i Warsztaty 22 września, 2024

TARGI MAMAVILLE KRAKÓW 24/03/2024 WARSZTATY I WYKŁADY

WARSZTATY DLA DZIECI I WYKŁADY DLA RODZICÓW SĄ BEZPŁATNE. ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA, ZAGWARANTUJ SOBIE MIEJSCE I ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ!!!

ZAPISZ SIĘ > https://app.evenea.pl/event/mv-gliwice24

Ruszamy z zapisami na wykłady dla rodziców na Targach Mamaville Gliwice!

Termin: 24 marca, godz. 10:00 – 17:00

Miejsce: Pre Zero Arena Gliwice, ul. Akademicka 50, 44-100 Gliwice

Wstęp: Warsztaty są bezpłatne, lecz ilość miejsc ograniczona. 

WYKŁADY DLA RODZICÓW

❤️10:15  – „Pierwsza pomoc u niemowląt i dzieci”

Podczas warsztatu zaprezentujemy sprawdzone metody w postępowaniu w stanach nagłych u dzieci i niemowląt, przedstawimy jak postępować z urazami u dzieci, jak zachować się podczas zakrztuszenia/zadławienia oraz jak wykonać resuscytacje krążeniowo oddechową u dziecka. Omówimy również wyposażenie apteczki – czyli co warto mieć kiedy mamy w domu małe dziecko. Całość warsztatu będzie się opierać na najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.

Prowadzenie : Maciej Gamrat, ratownik medyczny. Swoje doświadczenie zdobywał w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym. Od 3 lat zaangażowany w szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, w szczególności pierwszej pomocy u dzieci i niemowląt.

https://www.facebook.com/promedykszkolenia

https://www.instagram.com/promedyk/

Zapraszamy!

❤️ 11:15 „Karmienie piersią – co warto wiedzieć? oraz problemy z laktacją – pytania i odpowiedzi.”

Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka oraz tych którzy są na początku mlecznej drogi na nasz wykład !Podczas spotkania omówione zostanę najczęstsze problemy laktacyjne:

  • Karmienie naturalne? Czy karmienie mlekiem modyfikowanym – która opcja jest dla mnie ?
  • Poród drogami natury i pierwsze karmienie. Cięcie cesarskie – kiedy pierwsze karmienie?
  • Nawał laktacyjny – co robić?
  • KPI – co to jest i czy może jest dla mnie?
  • Gdzie szukać pomocy, jeśli będzie potrzebna?
  • Jak wybrać odpowiedni laktator?
  • Czym się sugerować przy doborze sprzętu wspomagającego karmienie?

Prowadzenie : Lena Siwonia-Witkowska, Doświadczona położna sali porodowej, położna rodzinna, doradca laktacyjny, entuzjastka porodów naturalnych, propagatorka karmienia naturalnego, mama dwóch malutkich chłopców, doradca laktatorów NENO.
www.neno.pl

❤️ 12:15 – „Komunikacja w duchu NVC ( Porozumienie bez Przemocy ) – 4 Kroki do porozumienia – jak mówić, żeby być usłyszaną/ usłyszanym”.
„Byłoby jakoś łatwiej, gdyby ludzie mówili czego potrzebują.” Zdanie towypowiedziała 10latka podczas jednych z moich konsultacji dla dzieci.Tak, zdecydowanie, byłoby łatwiej. Dlatego zapraszam Cię do udziału wwarsztacie „4 Kroki do porozumienia – jak mówić, żeby być usłyszaną/usłyszanym”. Podczas wspólnie spędzonych 60 minut, dowiesz się jakieskładowe tworzą 4ro stopniowy komunikat w duchu NVC.Przeanalizujemy każdy krok, zapraszający efektywne komunikowanie się.Każdy krok, który przyczynia się do budowania mocnych relacji ibezpiecznych więzi.Dodatkowo przeanalizujemy przykłady z różnych środowisk – rodzinnego,zawodowego, przedszkolnego i szkolnego – tak abyś po warsztacie byławyposażona i był wyposażony w gotowe narzędzie do wykorzystania i ćwiczenia.

Prowadzenie: Anna Górny
Nazywam się Anna Górny-Bogulska i od 2020 roku prowadzę szkolenia zkomunikacji empatycznej w duchu NVC. Jestem magistrą pedagogiki,certyfikowaną trenerką Minimediacji metodą SNO, oraz trenerkąkomunikacji empatycznej w duchu NVC. Zajmuję się również pisaniembajek mediacyjnych dla dzieci oraz scenariuszy zajęć. Prywatnie jestemmamą dwóch córek, lubię chodzić po górach i tańczyć. Lubię ludzi.Zapraszam zarówno rodziców jak i nauczycieli do świata konstruktywnejkomunikacji opartej o potrzeby. Potrafię słuchać i towarzyszę w szukaniurozwiązań, które przynoszą wymierne korzyści, w postaci światazbudowanego na wyborze i akceptacji.Moi klienci – czyli rodzice i nauczyciele – przychodzą do mnie posprawdzone rozwiązania, które mogą wykorzystać od pierwszego dnia.Mam tutaj na myśli – komunikat 4 stopniowy z Porozumienia bezPrzemocy (NVC), Minimediacje metodą SNO, Self-compassion (łagodnośćdla siebie) oraz umiejętności budowania szczęśliwego mózgu(Neuroplastyczność).Z myślą o dzieciach, które funkcjonują głównie w dwóch środowiskach -rodzinnym oraz przedszkolno-szkolnym – opracowałam szereg szkoleń,które będą przyczyniały się do budowania świata opartego o wzajemnyszacunek i akceptację. www.HomeOfBears.pl


❤️13:15 – „Moje dziecko mnie nie słucha!” – sposoby na „złe” zachowanie.

Masz czasem poczucie, że wszystko wymyka Ci się z rąk, a atmosfera w domu jest nie do zniesienia? Zdarza Ci się nie rozumieć swojego dziecka, jego zachowań i pragniesz tylko, żeby w końcu było spokojnie? Wcale nie musi tak być…

Jeśli chcesz poczuć się kompetentnym rodzicem lub/i szukasz sposobu na porozumienie się ze swoim dzieckiem, to pragniemy zaprosić Cię na warsztat z Pozytywnej Dyscypliny, dzięki któremu dowiesz się:

  • dlaczego dzieci źle się zachowują,
  • jak reagować na histerię, wybuchy złości i inne trudne zachowania swojego dziecka,
  • jak mówić, żeby dzieci słuchały i chciały współpracować,
  • w jaki sposób zadbać o emocje swoje i dziecka.

Nasze słowa mają wielką moc – wpływają na zachowanie dzieci, ich rozwój i postrzeganie siebie teraz i w przyszłości. Dlatego istotne jest, żebyśmy byli ich świadomi i potrafili wybrać, jak chcemy zareagować. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zrozumieniu trudnego zachowania dziecka, zapraszamy na warsztat.

Agnieszka Kamińska – polonistka, pedagożka specjalna (oligo-, surdo- i tyflopedagożka), trenerka regulacji emocji, terapeutka bilateralna, certyfikowana edukatorka pozytywnej dyscypliny dla rodziców i nauczycieli. Współautorka pakietu edukacyjnego dla klas 1-3 “Tropiciele” WSiP. Oprócz codziennej pracy w szkole integracyjnej oraz indywidualnej pracy z uczniami, prowadzi warsztaty, podczas których wspiera nauczycieli i rodziców w budowaniu wartościowych relacji z dziećmi, rozumieniu trudnych zachowań i rozwijaniu kompetencji życiowych.

Rafał Kamiński – interwent kryzysowy, edukator pozytywnej dyscypliny dla nauczycieli i rodziców, trener umiejętności społecznych oraz praktyk metody Kids’ Skills i I’m Proud of You opartej na podejściu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, polonista, anglista i pedagog z prawie dwudziestoletnim stażem, który wie, że do realizacji podstawy programowej niezbędne jest nawiązanie relacji z młodym człowiekiem. Współautor pakietu edukacyjnego dla klas 1-3 “Tropiciele” WSiP. Wspólnie z żoną Agnieszką rozwija projekt „Razem w wychowaniu” skupiający nauczycieli i rodziców wokół idei świadomego rodzicielstwa i nauczycielstwa
https://pozytywnadyscyplina.pl/

❤️14:15 -„Noszenie dzieci w chustach i nosidłach”

Zapraszamy na wykład, którego tematem będzie noszenie dzieci. Dowiecie się na nim między innymi:

  • w czym bezpiecznie nosić dzieci, co wybrać: chustę czy nosidło,
  • od kiedy można nosić,
  • czy dziecko przyzwyczaja się do noszenia, a może to jest jego naturalna potrzeba?
  • Dlaczego warto umówić się z doradcą na naukę noszenia w chuście,
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze chusty i nosidła,
  • Jak ubierać siebie i dziecko do chusty i nosidła

Na miejscu będzie można także zobaczyć podstawowe wiązania chusty, przekonać się, że chustowanie to świetny sposób na szczęśliwe rodzicielstwo. Przekonacie się też, jak szybko i wygodnie zakłada się nosidła hybrydowe oraz klamrowe marki GATTNER. Do zobaczenia!

Prowadzenie: Angelika Gattner-Chowańska, Katarzyna Rengifo-Diaz, GATTNER i FOXY WRAPS

www.gattner.pl

https://www.facebook.com/foxywrapseu/

❤️ 15:15 – Opieka noworodka i niemowlęcia w ciągu 1 roku życia

Jeśli oczekujecie maluszka, jesteście świeżo upieczonymi rodzicami, chcesz wspierać rozwój niemowląt w pierwszym miesiącu życia. To te spotkanie jest dla Ciebie

– Jak podnosić i odkładać maluszka na każdym etapie rozwoju
– Jak sadzać do rozszerzenia diety, jeśli maluszek sam nie siedzi
– Co warto mieć w wyprawce, a co jest tylko dodatkiem
– Jak zadbać o swój kręgosłup- Jakie zabawy możemy zaproponować dziecku
– .. I o co tyle szumu?   

Prowadzenie: Monika Szkudlarska Jestem doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, Instruktorem Masażu Shantala i Promotorem Dobrego Startu Dziecka.Prowadzę też zajęcia dla niemowląt Turlaczki Pełzaczki®, na których poprzez zabawę wspieramy rozwój maluszka. Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch synów. To właśnie podczas pierwszego macierzyństwa narodziła się pasja do chust i do pracy z młodymi rodzicami.
https://www.facebook.com/ZamotajsiezMoni/
https://www.instagram.com/zamotajsie.zmonia